Yamaha Fazer 250 sonunda yüzünü Hindistanda gösterdi…

Yamaha Motor Hindistan, Fazer 250’yi bu sezon için hazırladığı son çekilen fotoğraflar ile netlik kazandı. Bu sezon içinde Hindistanda satışlarına başlanacak olan model için daha önceki çekilen gizli fotoğraflar ile benzerlik gözteriyor. Son çekilen fotoğraflar gösteriyorki Yamaha Fazer 250 piyasaya sürülmeyi hazırlanıyor!

Bu zaman kadar çekilen fotoğraf gösteriyorki Bu motoru Tek renk ve çift tonlu renklere sahip olacak. Motosiklet üstündeki bileşenleri ve tasarımın çoğu FZ25’ten alan motorun özellikleri ise şu şekilde olacağı öngörülüyor.

Yamaha Fazer 250 Özellikleri:
249cc yakıt püskürtmeli tek silindirli,
hava soğutmalı,
dört zamanlı motor
8.000 dev / dak’da 20.6 hp güç ve
6.000 dev / dak’da 20 Nm tepe torku üretecek
Beş vitesli bir dişli kutusu ile hindistanda satılacağı gelen duyumlar arasında.

Yamaha Fazer 250, FZ25’in de bulunduğu elmas çerçeve şasiyi kullanacak. Motosiklet her iki fren sistemide hidrolik tekli disk şeklinde. Teleskopik ön çatalın bulunduğu motorun arka tarafı monokros ayarlanabilir süspansiyon olacak. Led ön ve arka aydınlatmanın yanında dijital bir ekrana sahip olacak. Yakıt tüketimi hakkında bilgi verceğini öğrendiğimiz ekranda vites konusunda bir bilgi olacağı konusunda bir bilgiye maalesef ulaşamadık.

Bunun yanı sıra öne çıkan diğer özellileri arasında bölümlü çift koltuk, Alaşım jantlar, Eksoz koruma ve bajaj pulsarlardan alıştığımız extra çamurluk göze ilk çarpanlardan. Bunun yanında Hindistanda Euro 4 zorunluluğu olmayacağı için ABS zorunlu değil. Opsiyonel olarak sunulan ABS olduğunda motorun ağırlığı 8-10 kilo arasında daha ağır olacak. Bajaj Pulsar 220, Kawasaki Z250 ve KTM 250 Duke ile yarışacak olan modelin Hindistan’da FZ25’ten daha pahalı satılacağı ön görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir