Honda’dan Royal Enfield’e rakip model geliyor!

Honda uzakdoğu içinde satmayı düşündüğü yeni motosiklet için çalışmalara başladı. 2020 yılında ilk olarak hindistanda satılacak olan model içinşu anki ürün gamı içinde bulunmayan yeni bir model tasarlanıp üretileceği ve bu yeni motosikletin 300-400cc arasında bir motora sahip olacağı üzerinde duruluyor.

2 sene önce tanıtılan Honda Rebel serisini uzakdoğu asya içinde satışının haricinde bu segmente benzer yep yeni bir tasarım ve yeni bir tarz üserine yoğunlaşacağı hakkında gelen bilgiler arasında.

Son raporlar rapor Honda Motosiklet ve Scooter Hindistan CEO’su Minoru Kato’dan gelmişti. Mart 2017 tarihinde kesinleşen bilgi içinde en çok konuşulan Rebel 300’ün bu pazarda diğer modeller ile çarpışacağı olmuştu fakat Honda bambaşka bir yol izleyeyip %100 Hindistan local pazarında sunacağı yenp yeni bir model ile piyasaya yeni bir soluk getirme kararı aldı.

HMSH Başkanı ve CEO’su Minoru Kato: “Honda, diğer ülkelerdeki 300 cc veya 500 cc’lik orta segment ürünlerinde farklı ürün gamlarına sahiptir. Ancak, Hindistan gibi ülkelerdeki fiyat aralığına bakarsanız, rakiplerimizin stratejisi inanılmaz ve Rekabet etmek çok zor. Dünya üzerinde herhangi bir ülkede sattığınız ürün fiyatının ile bu modelleri satmaya çalışmamız çok zor ve rekabet etmek çok zor olacak, bu yüzden bu segmentte rekabet edebilecek yeni bir model geliştirmemiz gerekiyor ve zaman alıyor “dedi.

Yıllardır 300 cc’nin üzerinde segmentte Hindistan’a en hakim marka Royal Enfield’di ve tüm sattığı motosikletlerde cruiser tipi, Hondanın ürün gamından dolayı bu segmentte rekabet etmesi çok zor olacağa benziyor.

Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde yeni bir motorun çıkması ile bu pazarda büyük satış hedefleri planlayan hondanın en çok cezbeden konu ise Royal Enfield markasının sektörde hep adet sayısının az olduğu düşünülürken çıkardıkları Classic 350 modeli ile ayda 60.000 satış yapması bir çok üretici firmayı Hindistan pazarına girmeye zorlayacak gibi göürünüyor.

Hindistandaki kullanıcıların hepsinin Royal Enfield markasını sevmedikleri için Hondanın bu atağı ile o segmentte ve motor hacminde hem tasarım hem tekloji hemde fiyat konusunda büyük bir çekişmenin çıkması muhtemel.

Honda’nın yapmayı düşündüğü model Hintli kullanıcıların beklediği gibi Daha fazla tork ve sürüş kolaylağı üzerine daha fazla yoğunlaşması bekleniyor. Üretilecek bu modelin piyasaya sunulduktan sonra dünya pazarı için bir planlarının olup olmayacağı konusunda şuan bir bilgi mevcut değil. Önümüzdeki 1 sene içinde tasarım aşamalarının bitmesini düşüdğümüz model bakalım hangi motosiklet severleri daha çok çekecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir