Bajaj Ducati’yi almayı mı planlıyor?

Bajaj Ducati’yi almayı mı planlıyor?

Uzun süredir satışta olan “Ducati” markası bazı büyük motosiklet üreticileri ile görüşüldüğü bilinen bir gerçekti. Son gelen haberleri bir anlaşmanın imzalanabilir olduğu oldu. Şimdide en son konuşulan Hindistanlı Bajaj’ın Volkswagen gurubundan Ducati’yi satın almak için masaya oturduğu.

Bajaj, küresel pazarda iki tekerli araçlar içinde çok iyi bir konuma ait olan KTM ile halihazırdı çok büyük stratejik ortaklığa sahip.

Bajaj Auto’nun CEO’su Sayın Rajiv Bajaj, 10. Genel kurulda konuşurken, Bajaj’ın kanatları altına güçlü bir markayı almaya çok yakın olduklarını belitti. Herşey planlandığı gidecek olursa çok yakın bir zaman içerisinde açıklanacağını belirtti.

Yakın bir zamanda duyduğunuz gibi Harley-Davidson, Royal Enfield yanıda Hero MotoCorp gibi global üst markalar bu satın alım için teklif verdi.

KTM-Bajaj birlikteliği ile Bajaj Auto’nun Hindistandaki rekabeliyetçi olmasına olanak sağlıyor. KTM ürünlerinin üretimi esnasındada KTM teknolojilerini anlayarak daha geliştitmesi konusunda katkısı büyük. Bajaj’ın bu alımda kazanacağı daha çok teknolojik olarak düşünüyor. Bajaj’ın Ducati’yi alması Hindistan pazarında üst segment motosiklet sınıfına hareket getireceği düşüncesinde. Yakın zaman içinde BMW Motorrad’nin bazı modellerinin TVS’de üretimine başlaması ile BMW modelleride Hindistan pazarına girmiş oldu. Bajajın bu hamlesi BMW karşısında oldukça mantıklı denebilir.

Bajaj ve Avusturyalı ortağı KTM, önümüzdeki haftalar içinde efsanevi İtalyan motosiklet markası Ducati’yi satın alacak olursa buradan elde edeceği teknolojiyi kendi modellerinde ne zaman kullanacağı ayrı bir merak konusu olacak.

Sizce Ducati teknojili Pulsar ve Dominar nasıl olurdu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir