Yamaha’nın dikkat çeken ‘Glorious 155’ konsepti

Yamaha’nın dikkat çeken ‘Glorious 155’ konsepti

2017 Vietnam Motor Show’da Yamaha, çok iyi görünen yeni bir scooter konseptini sergiledi. Tasarımının iyi göründüğü bu konseptine “Glorious 155” adını verdi.

Yamaha’nın bu konsepti dünya çapında popüler olan premium scooter pazarı olan Piaggio Vespa’ya rakip bir scooter gibi görünüyor. Şuan bir çok ülkedeki Fascino modelinin satışları iyi durumda. Bu yeni model kesinlikle bir tarz sahibi olmak isteyenler için çok tercih edilebileceği düşünülerek tasarlanmış bir konsept!

Üzerinde “Blue Core” 155cc motor olan konsept motorun diğer özellikleri konusunda henüz bir bilgi mevcut değil.

Tanıtım ile beraber yayınlanan Glorious 155’in teaser videosundaki detaylarda Yamaha’nın müzik ruhunu bu konsept motosiklete çok güzel bir şekilde işlemişler. Bir viyolonsel edasıyla yapılmış ince detaylar ve ışık oyunlarının çok güzel şekilde kulanıldığı tasarım yamahanın önümüzdeki yıllarda yapacağı güzel motor tasarımlarına ışık tutuyor…

Video içinde diğer dikkat çeken detaylar ise, Dijital bir ekran, Led farlar, Led kuyruk aydınlatması, disk frenler ve alaşımlı jantlar gibi bir çok özellik tasarım ile birlikte çok güzel bir uyum içinde tasarıma yerleştirilmiş.

Siz böyle bir motoru sokakta görmek istemezmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir