Sosyal Medya Ödülü Yamaha Motor Türkiye’nin

Bu yıl ilki düzenlenen Social Media Awards Turkey’de Yamaha Motor Türkiye, motosiklet kategorisinde “Social Brands Veri Analitiği Ödülü”nü kazandı…

Social Media Awards Turkey, markaları sosyal medya performanslarına göre değerlendiren ve bu yıl ilki düzenlenen bir organizasyon. Bu önemli organizasyonda Yamaha Motor Türkiye, son 1 yıl verileri baz alınarak hesaplanan sosyal medya performansı ile motosiklet sektöründe rakiplerini geride bırakarak birinciliği göğüsledi. Bu ödülü kazanan markalar, belirlenen süre içerisinde sosyal medya kanalları üzerinden yakaladığı etkileşim rakamları, kullanıcılarla iletişim boyutları, erişim, gösterim rakamları, fan sayfası yükselişi gibi kriterleri göz önüne alarak değerlendiriyor.

Digital İletişim sürecini Red and Grey Media ile yürüten Yamaha Motor Türkiye, sosyal medya kanallarında yenilikçi, dinamik, kullanıcıları ile aktif iletişimde, takipçi deneyimlerine ve fikirlerine önem veren, özgün ve yaratıcı içerikler oluşturan bir yapıya sahip.

Aldıkları bu ödülün marka olarak müşteri ile iletişime ne kadar önem verdiklerinin ispatı olduğunu söyleyen Yamaha Motor Türkiye Başkanı Masashi Ogawa sözlerine , “Yamaha olarak müşteri merkezli iletişim yapmaya, müşteriyi her türlü çalışmalarımızın ve hizmetlerimizin odak noktasına oturtmaya çalışıyoruz. Eşsiz Yamaha tarzını ve değerlerini müşterilerimiz ile kurduğumuz bağda görebilirsiniz. İletişimin her dalı bizim için çok önemli. Dünyada ve Türkiye’de digital platformlar artık geleneksel medya kanallarının önüne geçti. 7’den 70’e tüm insanlar sosyal medya üzerinden istediği bilgiye, kişiye ve markaya anında ulaşabiliyor. Dünyada artık pazarlama stratejileri de bu alandan alınan tepkilere göre yönlendiriliyor. Bu kanalları gözardı etmek bir marka için olanaksız. Sosyal medya kanalları kullanıcılarımız ve takipçilerimizle sıcak ilişki içinde olduğumuz onların fikir ve tepkilerini anında alabildiğimiz, ölçebildiğimiz alanlar. Nitelikli ve bilgilendirici içerikler ile digital alanda aktif olarak varız, arkamızda Yamaha Motor Avrupa’dan güçlü bir ekip desteği var ve aldığımız bu ödülde doğru işler çıkardığımızın kanıtı düşüncesindeyim. Bizi takip eden herkese teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir