‘Altın Elbiseli Adam’ Barkın Bayoğlu kaza geçirdi… Kurtarılamadı…

YouTube’ta çektiği videolarla hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Motosiklete yeni başlayanların ilk takip ettikleri kişilerden birisi muhakkak. Skuter kullanmak videosu ile tanimistik onu… “Altın Elbiseli Adam” ismi ile tanınan “Barkın Bayoğlu” dün gece saatlerinde 15 Temmuz köprüsü çıkışı önüne aniden çıkan yaya yüzünden kaza yapıp vefat etmiştir. Ekibi, Akraba, yakınları ve dostlarının sabır ve baş sağlığı diliyoruz… #altinelbiseliadam #aea #kaza

Altın Elbiseli Adam’ın (Barkın Bayoğlu) öldüğü kaza nasıl gerçekleşti?

Bayoğlu’nun o esnada köprüde bulunan bir yayaya çarptığı öğrenildi. Kimliği öğrenilemeyen yayanın da yaşamını yitirdiği bildiriliyor.

Kaza 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kaza; köprü çıkışında araçlarını park edip aşağı indikten sonra tartışmaya başlayan çift, tartışarak yolda yürümeye başladı.

Bu esnada Anadolu Yakası’ndan gelen Barkın Bayoğlu yönetimindeki motosiklet, yolda yürüyen kadına çarptı. Kimliği henüz tespit edilemeyen kadın olay yerinde yaşamını yitirdi. Bayoğlu ise olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ambulansa bindirildiğinde bilinci kapalı olduğu söylenen Motosiklet dünyasında ‘Altın Elbiseli Adam’ lakabıyla bilinen Bayoğlu burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Kaynak: www.sozcu.com.tr

Yiğit Top’un açıklaması:

açiklama.. #altinelbiseliadam #barkinbayoglu

Yigit Top (@yigittop)'in paylaştığı bir gönderi ()

Altın Elbiseli Adam’ın (Barkın Bayoğlu) kaza yaptığı motosiklet

Barkın Bayoğlu kimdir?

Barkın Bayoğlu, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’da başladığı ilkokula, ailesinin İngiltere’ye göç etmesi ile orada devam etti. Belçika’da siyasal bilimler okuyan Barkın Bayoğlu, Türkiye’ye geri döndüğü vakit Bilgi Üniversite Siyasal Bilimler ve Uluslar Arası İlişkiler Bölümü’ne devam etti ve buradan mezun oldu. Bilgi Üniversitesi’nin ilk mezunlarından olan Barkın Bayoğlu, 1998’de dördüncülük ile mezun oldu.

Barkın Bayoğlu’nun motorsiklete olan ilgisi ilkokul zamanlarına dayanıyor. İngiltere’de gittiği fuarda motorsiklet sevdası başlayan Barkın Bayoğlu, ilk motorsikletine lisede sahip oldu.

Barkın Bayoğlu, 2000’li yıllarda Telsim’de eğitmen olarak çalışmaya başladığını ifade ediyor. Daha sonra bir ara Kazakistan’da çalışan Barkın Bayoğlu, burada çalışması sonrası biriktirdiği para ile oto sanayii’de kendisine bir atölye satın aldı. Bu atölyede çevresindekilerin söylediklerine kulak tıkayan Barkın Bayoğlu, ilk motorsikletini bir scooter’den bir chopper’e dönüştürdüğünü anlatıyor.

Barkın Bayoğlu, askerlik için gittiği Afganistan’da barış gücünde gönüllü olarak çalıştı. Askerden döndükten sonra ise İki Teker dergisinde motorsiklet test ve editörü oldu. Derginin istifa etmesi ile Oto Haber dergisinden çalışmaya başladı.

Altın Elbiseli Adam lakabı nasıl ortaya çıktı

Barkın Bayoğlu, Kazakistan’da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü ve üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilenir. Türkiye’ye döndüğü zaman bir video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikri ortaya çıktı.

Barkın Bayoğlu ve yönetmen iki arkadaşı ile birlikte çektikleri motorsiklet videoları ilgi görmeye başlayınca ilk önce Showmax’te Piston adlı bir program yaptılar. 10 bölüm süren program sonrasında Barkın Bayoğlu, arkadaşlarının ısrarı üzerine Skytürk’te Altın Elbiseli Adam olarak programa başladılar. Daha sonra ise 2012 yılı başlarında Okan Bayülgen ile 18 TV kanalı işine girdi. Bir çok dergide motosiklet üzerine yazıları büyük ilgi ile karşılanmıştı.

Barkın Bayoğlu’nun motorsiklet videolarını, incelemelerini ve programlarını takip eden hatırı sayılır bir takipçisi, hayranı vardı.

Barkın Bayoğlu hakkındaki bilgiler: www.motosiklet.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir