Otomotiv Sektörüne “Genç OYDER” Bakışı Geliyor

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği, bünyesindeki üye gençlerle yeni bir oluşuma gitti…

OTOMOTİV SEKTÖRÜNE “GENÇ OYDER” BAKIŞI GELİYOR

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER), otomobil perakendeciliği mesleğinin gelecekteki yöneticilerini yetiştirmek amacıyla “Genç OYDER’i” kurdu. OYDER bünyesinde kurulan oluşum, otomobil perakendeciliğindeki sorunlara ve çözüm yollarına genç bir bakış açısı getirecek. OYDER’e üye olan şirketlerde 30 yaşını aşmamış hissedar, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür veya üst düzey yöneticilerin oluşturduğu Genç OYDER, özellikle eğitim alanında çalışmalarda bulunacak. Genç OYDER’in başkanlığını ise Sivas’ta otomobil perakendeciliği yapan Yusuf Oflaz yürütecek.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, Genç OYDER’i geleceklerinin teminatı olarak gördüklerini belirterek “Genç OYDER üyelerinin otomotiv perakendeciliğinin geleceğinde aktif rol alabilmeleri için gerekli donanımı kazanmaları gerekiyor. Bu amaçla öncelikli olarak ihtiyaç duyulabilecek eğitim konularını belirleyecekler ve gerekli işbirliklerinin kurulmasını sağlayacaklar” dedi.

Genç OYDER Başkanı Yusuf Oflaz da, bünye içinde bir çok alt komisyon kuracaklarını ve sorunları tespit ederek çözüm yolları için somut adımlar atacaklarını kaydederek “Sektörümüzün dünyadaki gelişimini ve uygulanan yöntemleri yerinde görerek yol haritamızı belirleyeceğiz. Uygulanan eğitimler ve yeniliklere açık olan yapımızla mesleğimizin daha da ileriye taşınması için aktif rol alacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir